Produženi boravak - INFO

Produženi boravak neobvezni je oblik odgojno-obrazovnog rada namijenjen učenicima razredne nastave koji se provodi izvan redovite nastave i ima svoje pedagoške, odgojne, zdravstvene i socijalne vrijednosti.

Produženi boravak organizira se za učenike I. i II.  razreda. Rad se odvija u dvije smjene  (prijepodne ili poslijepodne). Ovisno o prijavi potrebe roditelja na početku godine, zbog ograničenih uvjeta Škole, prioritet upisa  imaju roditelji  učenika  1. razreda.

Voditeljice boravka su učiteljice razredne nastave. Svaka učiteljica vodi svoju skupinu. Zbog poštivanja epidemioloških mjera o nemiješanju grupa, ove godine je osigurano šest učiteljica za rad u produženom boravku.

Učiteljice su:

1.a Ela Poljarević, 1.b Klaudija Racan Ukošić, 1.c Tea Horvat

2.a Karla Gjuretek, 2.b Ana Kvaranta, 2.c Maja Prokl

Radno vrijeme boravka je od 8.00 do 13.00 (prijepodne) ili od 11.00 do 16.00 sati (poslijepodne).

U boravku je organizirana prehrana učenika. Jutarnja smjena uključuje doručak i ručak, a popodnevna ručak i užinu. Ispravnost namirnica i zdravstvena sigurnost pod nadzorom je Zavoda za javno zdravstvo (HACCP).

U organiziranome odgojno-obrazovnom radu učenici, pod vodstvom učitelja, pišu domaće zadaće, samostalno uče i izrađuju ostale zadatke. Ovaj je rad usuglašen s nastavnim programom, a metode rada učitelja i učenika u odgojno-obrazovnom radu identične su metodama rada redovite nastave.

Slobodne aktivnosti podrazumijevaju učiteljevu slobodu kreiranja, smisao za stvaralaštvo, a istodobno su i uspješan poticaj za angažiranje učenika za rad izvan redovite nastave. Osim učenja, u boravku je učenicima organizirano vrijeme za odmor i zabavu. Gledaju se dječji igrani i animirani filmovi (CD, video), sluša glazba, slave rođendani i obilježavaju značajni datumi. Učiteljice ponekad organiziraju šetnju, boravak u parku te odlazak u neku ustanovu (kazalište, knjižnicu, muzej…) tako da se vrijeme u boravku što ljepše i zanimljivije provede. Ove godine neće biti odlaska u šetnju i park, kao niti posjeta kulturnim ustanovama, jedino u slučaju ako epidemiološke mjere budu dozvoljavale.