Odluka o organizaciji rada u školi od 11.svibnja 2020.

Autor: Admin , 10. 5. 2020.

U uvjetima prihvatljive epidemiološke situacije procijenjeno je da su stvorene pretpostavke za reaktiviranje dijela gospodarskih i društvenih djelatnosti i aktivnosti u Republici Hrvatskoj te je Vlada Republike Hrvatske donijela Zaključak o prihvaćanju Mjera za pokretanje gospodarskih i drugih djelatnosti i aktivnosti u uvjetima proglašene epidemije bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2 („Narodne novine“, br. 50/20), a jedna od prihvaćenih mjera je i omogućavanje rada razredne nastave od 1. do 4. razreda osnovnih škola.

Nakon što je Škola dobila potpisane Izjave roditelja o slanju djece na nastavu u školu, odnosno, povratnu informaciju o broju učenika po razrednim odjelima, formirale su se razredne grupe s kojima će se realizirati nastava po mješovitom modelu. Provele su se pripremne aktivnosti s osobljem (učiteljskim i tehničkim) te obavila nabava opreme i sredstava prema uvjetima ZZJZ.

Učenici koji pohađaju nastavu u školi bit će na nastavi 4 školska sata, a nakon toga uključuju se u produženi boravak (zainteresirani učenici). Obzirom na broj prijavljenih učenika nastava će biti organizirana u tri razredne grupe :

1. Razredna grupa obuhvaća učenike prvih razreda (nastava i PB u učionici 1.c raz)
  2. Razredna grupa obuhvaća učenike drugih razreda (nastava i PB u učionici 2.a raz)
  3. Razredna grupa obuhvaća učenike drugih razreda (nastava i PB u učionici 2.c raz)

S učenicima koji pohađaju nastavu u školi nastavu će izvoditi 3 učiteljice razredne nastave, po jedna u svakoj razrednoj grupi te tri učiteljice razredne nastave za rad u produženom boravku, po jedna u svakoj grupi produženog boravka. Predmetne učiteljice u razrednoj nastavi nastavljaju s nastavom na daljinu sa svim učenicima razredne nastave.

Za učenike od 5. do  8. razreda, nastava se i dalje  organizira kao nastava na daljinu.

Pod opširnije je Odluka Vlade i Odluka o organizaciji rada u školi