Subvencije Grada Pule

Autor: Nada Crnković, 23. 9. 2019.

Odlukom o socijalnoj skrbi Grada Pule (Službene novine Grada Pule br.17/14, 3/15, 14/15, 13/16, 2/17 i 12/19) utvrđuju se korisnici socijalne skrbi, oblici pomoći u sustavu socijalne skrbi Grada Pule te uvjeti i postupak za ostvarivanje prava. prava.

Pravo na subvenciju učešća u cijeni  školske marende, u cijeni produženog boravka i školskih udžbenika/drugog obrazovnog materijala za dijete, imaju obveznici plaćanja troškova (roditelj/skrbnik/udomitelj).

Ako je roditelj, skrbnik ili udomitelj korisnik pomoći prema Odluci za maloljetno dijete, tada maloljetnik, oba roditelja i skrbnik moraju imati prijavljeno prebivalište, odnosno stalni boravak na području Grada Pule najmanje jednu godinu prije podnošenja zahtjeva za ostvarenje prava.

Utvrđeno pravo korisnik stječe od dana podnošenja zahtjeva pa do kraja pedagoške godine.

Postojanje uvjeta za ostvarivanje prava na 100%-tnu subvenciju i prava na subvenciju nabavke školskih udžbenika/drugog obrazovnog materijala utvrđuje Grad Pula, Odsjek za socijalnu skrb i zdravstvo, Sergijevaca 2, II kat, lijevo, u uredovno vrijeme za rad sa strankama tj. ponedjeljkom i petkom  od  8,00  do 11 h  i srijedom od 12:30 do 15,30 h  početkom školske godine ili po stjecanju određenog statusa.

Postojanje uvjeta za ostvarivanje prava na 40%-tnu i 25%-tnu subvenciju utvrđuje školska ustanova na temelju dokumentacije početkom školske godine ili po stjecanju određenog statusa.

SUBVENCIJA UČEŠĆA U CIJENI  ŠKOLSKE MARENDE

Pravo na 100%-tnu subvenciju učešća u cijeni školske marende ima:

- dijete bez odgovarajuće roditeljske skrbi povjereno na čuvanje i odgoj temeljem rješenja nadležnog tijela,

- dijete korisnika prava na zajamčenu minimalnu naknadu,

- dijete s utvrđenim tjelesnim oštećenjem od najmanje 80%, čiji je prosječni mjesečni prihod kućanstva do 1.650,00 kuna,

- dijete korisnika s utvrđenim tjelesnim oštećenjem od najmanje 80% čiji je prosječni mjesečni prihod do 1.650,00 kuna.

Pravo na 40%-tnu subvenciju učešća u cijeni školske marende ima dijete, korisnik prava na doplatak za djecu.

SUBVENCIJA UČEŠĆA U CIJENI  PRODUŽENOG BORAVKA

Pravo na 25% -tnu subvenciju učešća u cijeni produženog boravka u ustanovama ima dijete, korisnik prava na doplatak za djecu.

SUBVENCIJA NABAVKE ŠKOLSKIH UDŽBENIKA / DRUGOG OBRAZOVNOG MATERIJALA

Pravo na jednokratnu novčanu pomoć za nabavku školskih udžbenika početkom školske godine ima učenik osnovne i srednje škole koji po prvi put pohađa razred, čiji roditelj/skrbnik ostvaruje pravo na pomoć za podmirenje troškova stanovanja, a istovremeno nije ostvario pravo na potporu radi nabavke školskih udžbenika po drugoj osnovi.

Iznos pomoći utvrđuju se kako slijedi:

- učenik od I do IV razreda osnovne škole- 590,00 kn

- osnovice - učenik  V i VI razreda osnovne škole- 795,00 kn

- osnovice - učenik  VII i VIII razreda osnovne škole- 1.059,00 kn

- osnovice - učenik srednje škole- 1.290,00 kn.

Ukoliko se učenicima osnovnih škola Grada Pule osiguraju školski udžbenici iz drugih izvora Grad Pula će jednokratnom novčanom pomoći osigurati sredstva za druge obrazovne materijale učeniku osnovne škole koji po prvi put pohađa razred, čiji roditelj/skrbnik ostvaruje pravo na pomoć za podmirenje troškova stanovanja, a istovremeno nije ostvario pravo na potporu radi nabavke drugih obrazovnih materijala po drugoj osnovi.

Iznos pomoći utvrđuje se kako slijedi:

- za učenike od I do IV razreda osnovne škole- 300,00 kn

- za učenike od V do VIII razreda osnovne škole- 500,00 kn.