Natjecanje mladih Crvenog križa Pula u OŠ Kaštanjer

Autor: Nada Crnković, 15. 3. 2024.

Gradsko Društvo Crvenog križa Pula, u suradnji sa školama, organiziralo je  Natjecanje mladih Crvenog križa Pula, koje  se održalo u našoj školi,  u subotu, 9. ožujka 2024. godine. Natjecanje  se odvijalo kroz provjeru teorijskih znanja na četiri radilišta, ali i provjeru vještina u pružanju prve pomoći uz realističan prikaz ozljeda na dva radilišta.

U kategoriji podmlatka osnovnih škola natjecali su se ekipe škola Kaštanjer, Giuseppina Martinuzzi, Stoja, Vidikovac, Veli Vrh, te u kategoriji mladih iz srednjih škola dvije ekipe iz Medicinske škole i po jedna iz Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu i Gimnazije.

Svaka ekipa sastojala se od 5 članova plus 1 rezervnog člana. Uz natjecatelje okupili su se  brojni volonteri Crvenog križa Pula u raznim ulogama, kao što su liječnici-suci, manekeni, kreatori realističnih prikaza ozljeda, hostese te članovi računarske komisije.

Svečano otvaranje započelo je  u  10 sati, a natjecanje je  trajati do 13:00 sati, kada se održalo  proglašenje pobjednika. Pripreme za Međužupanijsko natjecanje održat će se od 22. do 24. 03. 2024. godine u Znanstveno edukativnom centru (Zec) Kontija, Vrsar.

Pripreme su omogućene za pobjedničke  prve dvije ekipe obiju kategorija

- Podmladak - Osnovna škola Veli Vrh,  Pula i Osnovna škola Vidikovac, Pula.

-Mladi – Gimnazija, Pula i Medicinska škola, Pula.

Čestitamo od srca svim pobjednicima na uspjehu kao i svim ekipama onih škola koje su se natjecale. Naši se mladi kao aktivni članovi podmlatka Crvenog križa u školi uvijek rado uključuju u apsolutno sve aktivnosti i akcije Crvenog križa, uz želju da ih osposobimo da budu doista aktivni sudionici društva, potičemo njihovu participativnost, te radimo na razumijevanju.  Radimo na tome da mladi nauče da je prva pomoć neodgodiva pomoć jer se nikad ne zna kada nekome može zatrebati i zato moramo biti spremni.

Nataša Ilić Agatić, Voditeljica podmlatka CK u OŠ Kaštanjer Pula

Linkovi -mediji:

Cilj ovog natjecanja, prema odluci Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, jest okupljanje i edukacija mladih o Pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca.

Također, naglasak je na edukaciji iz pružanja prve pomoći, širenju humanih vrijednosti u lokalnoj zajednici te poticanju mladih na solidarnost i volonterski doprinos.

« Travanj 2024 »