online preporuka

Eduvizija je prvi portal u Hrvatskoj koji prati nastavne sadržaje za više razrede osnovne škole. Projekt je pokrenut prije 3 godine kao obrazovna aplikacija na CD-romu. Prije dvije godine, zbog velike dostupnosti i povećanja brzine interneta, odlučili su objaviti sadržaje na webu. Portal Eduvizija predstavljen je javnosti 22. siječnja 2010. godine. Kreativni tim Eduvizije čine profesori s dugogodišnjim iskustvom u radu s učenicima osnovnih škola, mladi informatičari i studenti. Cilj je stvoriti sigurno mjesto na internetu, pomoći učenicima u učenju i razvijanju informatičkih znanja. A od ove školske godine svim sadržajima Portala Eduvizije možete pristupiti besplatno.  Samo klikom odaberite željeni razred  5. razred  6. razred  7. razred  8. razred i krenite!

Poziv Hrabrog telefona

"Trebaš pomoć i podršku? Događa ti se nešto loše u obitelji ili školi, a čini ti se da se nemaš kome povjeriti?

Hrabri telefon pomoć i podršku nudi i putem CHAT-a svakim radnim danom od 15 do 18 sati.Razgovor sa savjetovateljem Hrabrog telefona je potpuno anoniman te je dostupan putem web stranice www.hrabritelefon.hr. Direktni link za razgovor sa savjetovateljem Hrabrog telefona je sljedeći: http://hrabritelefon.quik-j.net:8080/servlet/ContactCenterServlet?customer=hrabri-CHAT.

Nemoj šutjeti o tome, potraži pomoć!"Hrabri telefon-telefon za zlostavljanu i zanemarenu djecu      tel. 01 3793 000      fax 01 3793 300  www.hrabritelefon.hr

ELEKTRONIČKI IDENTITET/ internet bonton

>Spajanjem na CARNet mrežu u svakoj je školi određen administrator imenika koji je zadužen za kreiranje elektroničkih identiteta svih učenika, nastavnika i zaposlenika. Elektronički identitet sastoji se od korisničkog imena i lozinke, a omogućuje pristup i korištenje usluga. Lozinkom možete pristupiti svim sadržajima koje nudi CARNet mreža ( eLektire, eKnjižnica, Portal Balthazar, Portal Nikola Tesla, Webmail ...)

Ukoliko još nemate svoj elektronički identitet zatražite ga u školi od administratora imenika, nastavnika informatike Enisa Osmanovića.

netiquette.pdf

> Kutak za učenike