Vijesti iz škole
Lov na filantropsko blago
Autor: Nada Crnković, 3. 10. 2020.

Povodom Europskog dana filantropije u četvrtak, 1.10.2020. Zaklada za poticanje partnerstva i razvoj civilnoga društva organizirala je još jedan „Lov na filantropsko blago“ s ciljem upoznavanja djece s povijesno i kulturnom baštinom njihova grada, te senzibiliziranjem za filantropiju i dobročinstvo. Sve je krenulo sa pulskog Foruma, gdje su se okupili svi sudionici, učenici 5 pulskih osnovnih škola :

Kaštanjer, Veli vrh, Centar, Monte Zaro te Škole za odgoj i obrazovanje. Događanje su zajedničkim snagama organizirali Europe Direct Informacijski centar (EDIC) Pula-Pola projekt Grada Pule i Zaklada za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva uz potporu Predstavništva Europske komisije u Hrvatskoj te mnogih drugih filantropa.

Zaklada za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva održala za učenike osnovnih škola Pule ‘’Lov na filantropsko blago’’. Škole su trebale izabrati četiri učenika i uputiti ih s učiteljem u rekreativno - povijesno - edukativnu šetnju gradom. Sudjelovalo je pet ekipa koje su trebale posjetiti određene povijesne točke u gradu, poslušati priče vezane uz određenu lokaciju, pronaći kovčežić s blagom i odgovoriti na pitanja. Tako je svaka ekipa za točne odgovore dobivala zlatne novčiće, kao i kartonske puzzle koji su činili cjelovitu rečenicu, ujedno slogan cijele manifestacije.

Ove godine nije bilo važno tko će stići prvi, već tko će od svih složenih riječi dokučiti zadanu rečenicu. Dakle, solidarno je trebalo pričekati sve ekipe da stignu, a onda timski raditi na rečenici. Ipak, prvi koji su zadanu rečenicu ispisali na ploči bila je ekipa OŠ Kaštanjer, koja je prva i stigla na cilj. Ekipu OŠ Kaštanjer činili su  učenici Aretha Čelić, Anastasija Dragoljević, Antonio Ivanović i Gabrijel Kajtazi, kao i učitelj Ilija Ćorić. Ujedno su privredili tisuću kuna koje će proslijediti u dobrotvorne svrhe nekoj od humanitarnih udruga. Čestitamo našim učenicima i učitelju na osvojenoj nagradi!