« Ožujak 2021 »

Vijesti iz škole
Webinari za roditelje-zdrava prehrana i zdrave navike
Autor: Nada Crnković, 18. 2. 2021.

U sklopu projekta „Đir po Puli“, kojeg provode Grad Pula i Zavod za javno zdravstvo Istarske županije bespovratnim sredstvima Europskog socijalnog fonda, najavljujemo održavanje 8 besplatnih  webinara za roditelje predškolske i školske djece, u cilju promicanja zdravih navika kod djece i u obiteljima, tjelesne aktivnosti i  pravilne prehrane s posebnim naglaskom na uravnoteženi unos soli.

Tijekom ožujka 2021. održat će se 3 webinara, putem Zoom platforme :
1) Pravilna prehrana predškolske djece – predavač: Olga Dabović Rac, dr.med. spec.epidemiologije, Služba za javno zdravstvo i promicanje zdravlja ZZJZ IŽ
Predavanje je namijenjeno roditeljima predškolske djece, ali i svima koji žele znati više o osnovnim principima pravilne prehrane, nutritivnim potrebama djece te na koji način izbirljivcima približiti nove namirnice.
Predavanje će se održati u utorak 2. ožujka 2021. godine s početkom u 18:30h.
Prijave na https://forms.gle/cEeDA6yaRSgAPaQz5 Prijave su moguće do 26. veljače 2021.  Nakon prijave, mailom će Vam biti poslana izravna poveznica na Zoom predavanje.

2) Zajutrak- zdrav početak dana – predavač: Olga Dabović Rac, dr.med. spec.epidemiologije, Služba za javno zdravstvo i promicanje zdravlja ZZJZ IŽ
Saznajte zašto je bitan prvi obrok u danu, što bi bilo poželjno pojesti ujutro te nove ideje za pripremu finog i zdravog obroka za cijelu obitelj.
Predavanje će se održati u srijedu  17. ožujka 2021. godine s početkom u 18:30h.
Prijave na https://forms.gle/fkTWHsKLCd8WdrHJ7 Prijave su moguće do 12. ožujka 2021. Nakon prijave, mailom će Vam biti poslana izravna poveznica na Zoom predavanje.

3) Čitanje deklaracija i aditivi u hrani – predavač: Mirjana Družetić, dipl.ing.preh.tehnologije, Služba za zdravstvenu ekologiju ZZJZ IŽ
Ako ste se pitali što znače sve one tablice, brojevi i oznake na proizvodima koje kupujete i želite naučiti kako odabrati kvalitetan proizvod ovo će predavanje dati odgovor na sva Vaša pitanja i nedoumice.
Predavanje će se održati u srijedu  31. ožujka 2021. godine s početkom u 18:30h.
Prijave na https://forms.gle/zn9VDVauTnTPCroq7

Prijave su moguće do 26. ožujka 2021. Nakon prijave, mailom će Vam biti poslana izravna poveznica na Zoom predavanje.

Više o projektu Đir po Puli na https://www.zzjziz.hr/index.php?id=5   (pod EU projekti)

Slikovni rezultat za đir po puli