Zelena zastava u Ekoškoli OŠ Kaštanjer Pula

Autor: Admin , 6. 6. 2018.

U utorak, 5.06., na Svjetski dan zaštite okoliša koji se obilježava u 140 zemalja svijeta, održala se svečanost postavljanja Zelene zastave povodom stjecanja statusa međunarodne Eko škole na kojoj je u ime Grada Pule prisustvovala zamjenica gradonačelnika Grada Pule Elena Puh Belci.

Ravnateljica Nada Crnković pozdravila je prisutne te naglasila kako se u školi puno radi na odgovornom ljudskom odnosu prema prirodi, ekološkoj osviještenosti i ekološkom djelovanju te poticanju učenika na brigu o okolišu. Navela je projekte koje škola provodi, a neki od tih su sakupljanje starih baterija i plastičnih čepova, akcija Zelena čistka, Recikliranje u školi i dr. Pozdravila je zamjenicu gradonačelnika, kumu projekta,  te zahvalila što je Grad Pula prepoznao i podržao školu u djelovanju.

Višegodišnje eko aktivnosti u školi kao i ovogodišnji projekt s temom "OTPAD" doprinijeli su ulasku OŠ Kaštanjer u asocijaciju međunarodnih eko škola. U Zagrebu toj dodjeli  prisustvovale su ravnateljica Nada Crnković, te dvije koordinatorice projekta, profesorice Jelena Bugarski i Sanja Brenko. Dobivena je Zelena zastava  te certifikat. Gđa Irena Burba iz  Udruge Zelena Istra  zahvalila se svima na izvrsnim rezultatima i rekla kako su učenici već sad ambasadori zdravog , uređenog okoliša.

Svečanost se kasnije odvijala uz recitacije i predstave učenika  na temu smeća, održavanja okoliša i edukativnih poruka. Domar škole Dean Mihovilović uz gromoglasan pljesak svih učenika, učitelja i uzvanika svečano je postavio Zelenu zastavu na  kojoj je logo međunarodnih Ekoškola.

Naša škola je 2. osnovna škola sa satusom Ekoškole u Puli uz OŠ Monte Zaro koja je ovom prigodom bila prisutna na svečanosti sa svojim predstavnikom, pedagogom Sašom Jureša koji je prenio čestitke svoga kolektiva i ravnateljice OŠ Monte Zaro, gđe Branke Sironić, te predao poklon-sliku , učenički rad.

Pedagoginja Sanja Brenko  prikazala je nakon kulturno-umjetničkog programa  prezentaciju eko-projekta Škole predstavnicima lokalne zajednice i suradničkim tvrtkama i udrugama.

Ovaj status potvrda je dosadašnjih eko aktivnosti OŠ Kaštanjer , ali i obveza da se one i dalje provode u našoj školi. I kako je rekla dogradonačelnica gđa Elena Puh Belci:

„Bez obzira na eko certifikat, Vaš trud se vidi u svakom dijeliću rada. Vaša funkcija nije samo obrazovna, već i odgojna. Učenici su mali, ali su građani koji će sutra sudjelovati u razvitku Grada, stoga pružimo im nabolje , budimo odgovorni . Čestitam Vam na uspjehu i certifikatu.“

« Ožujak 2024 »